Суббота, 2024-04-20
50.theme
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум 50Theme » Раздел » Религия » МОНАРХ И ОБЩЕСТВО: К ВОПРОСУ О НАРОДНОМ ВАРИАНТЕ МОНАРХИЗМА
МОНАРХ И ОБЩЕСТВО: К ВОПРОСУ О НАРОДНОМ ВАРИАНТЕ МОНАРХИЗМА
ninakievДата: Среда, 2015-04-01, 11:38 AM | Сообщение # 1
Сообщений: 5
Статус: Оффлайн
Есхатологічні твори старообрядці в XVIII-XIX ст. писали для того, щоб сформулювати погляд не тільки на переживається час, але і на проблему ставлення до верховної влади. В рамках загальноправославного есхатологічного вчення кожен автор описував власний варіант точки зору на образ антихриста, на час настання його царства, тривалість перебування на престолі і т. п. Судячи з творів старообрядців, вони не сумнівалися в своєму праві міркувати на ці теми. Характерне висловлювання з цього приводу знаходимо у супровідному листі автора до власного твору.

У цій передмові висловлена типова для старовірів XVIII століття точка зору: «Поважні соревнители благочестя! Сім сповіщаю вас, що я по вашій переконливою прозбе на запропоновані вами 12 запитань відповіді написав, в яких я нічим більше не керувався, як тільки одкровенням, духом Христової церкви і небесним даром людства. При цих відповідях і то повідомляю вам до ведення, що я в них відкрив той символ кафолічної церкви і ті догмати ея, які донині були покриті мороком невідомості або мовчанкою. Тепер я всих объясних, поставив їх по праву одкровення на позитивний закон і повноту существуемаго періоду часу»11.

Автор явно був упевнений у своєму праві «тлумачити» «символ кафолічної церкви і тих догматів ея», які, на його думку, були до сих пір не пояснені. Ще А. П. Щаповым в середині XIX століття була відзначена як характерна риса «розколу» досить вільне ставлення до проблеми вирішення богословських питань. У разі виникнення їх дозволялося не тільки самому звернутися до текстів Священного Писання і Священного Передання, але і представити в письмовому вигляді міркування на ці теми, що звичайно і робилося - або у вигляді тенденційно підібраних цитат з деякими поясненнями, або доповнених авторським коментарем.
 
Форум 50Theme » Раздел » Религия » МОНАРХ И ОБЩЕСТВО: К ВОПРОСУ О НАРОДНОМ ВАРИАНТЕ МОНАРХИЗМА
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Рейтинг@Mail.ru