Суббота, 2024-04-20
50.theme
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум 50Theme » Раздел » История » Латентний вулкан
Латентний вулкан
50themeДата: Вторник, 2018-04-17, 10:44 AM | Сообщение # 1
Сообщений: 450
Статус: Оффлайн
Завжди, з тих пір, як я був хлопчиком, я як більшість молодих людей, перебував у стані бунту. Ніщо не задовольняло мене. Я слухав, я спостерігав, я хотів чогось, що знаходиться на простими фразами, за маей слів. Я хотів відкривати і встановлювати для себе свою мету. Я не хотів покладатися на кого-небудь. Я не пам'ятаю часу, коли в своєму дитинстві робив що-небудь шаблонно, але я можу поглянути назад і побачити, що ніщо не удволетворяло мене.

Коли я відправився в Європу, я вперше жив серед людей, які були забезпечені і добре освічені, які займали становище громадських авторитетів, але які б не були їхні переваги і відмінності, вони не могли задовольнити мене. Я бунтував також проти теософів з усіх їх жаргоном, їх теоріями, їх зустрічами і їх поясненнями життя. Коли я приходив на зустріч, лектори повторювали ті ж ідеї, які не могли задовольнити мене або зробити щасливим. Я все менше і менше ходив на них і все менше і менше бачився з людьми, які просто повторювали ідеї теософії. Я ставив все під сумнів, тому що хотів з'ясувати сам.

Я гуляв по вулицях, спостерігаючи особи людей, які можливо спостерігали мене навіть з б'ольшім інтересом. Я ходив в театри; я бачив, як люди бавилися, намагаючись забути свої нещастя, думаючи, що вони вирішують свої проблеми, приводячи свої серця і уми в стан штучного збудження.

Я бачив людей, що володіють політичним, громадським або релігійним впливом - і все ж в їхніх життях не було тієї найсуттєвішою речі - щастя.

Я відвідував мітинги робітників і комуністів і слухав, що ж хотіли сказати їхні лідери. Зазвичай вони протестували проти чого-небудь. Мені було цікаво, але вони не дали мені задоволення.

Наглядом того і іншого роду я збирав як би чужий досвід. Усередині кожного був латентний вулкан нещастя і незадоволеності. Я переходив про одного задоволення до іншого, від одного розваги до іншого в пошуках щастя і не знаходив його. Я спостерігав за розвагами молодих людей, їх танцями, їх сукнями, їх витівками, і бачив, що вони зовсім не щасливі тим щастям, яке я шукав. Я спостерігав людей, що мали в житті дуже мало, які хотіли знищити ті речі, що побудовані іншими. Вони думали, що що вирішать життєві проблеми, зруйнувавши і побудувавши інакше, і все ж вони були нещасні.

Я бачив людей, які хотіли служити, відправившись в ті квартали, де жили бідні і принижені. Вони бажали допомогти, але були самі безпорадні. Як ви можете вилікувати іншого від хвороби, якщо самі - її жертва?

Я бачив людей, задоволених застоєм, який непродуктивний, несозідателен - типу буржуа, які ніколи не намагаються піднятися над поверхнею або падають нижче неї, зважуючи таким чином.

Я читав книги з філософії, релігії, біографії великих людей і все ж вони не могли дати мені те, що я хотів. Я хотів бути таким впевненим, таким позитивним у своєму ставленні до життя, щоб ніщо не могло стурбувати мене.

Тоді я вирушив до Індії і побачив, що там люди обманюють себе точно так само, дотримуючись все тих же старих традицій і жорстоко ставлячись до жінок. У той же час вони називали себе дуже релігійними і мазали свої обличчя попелом. У них в Індії можуть бути самі священні книги в світі, у них можуть бути найбільші філософії, вони могли побудувати найдивовижніші храми в минулому, але ніщо з цього не могло дати мені того, що я хотів. Ні в Європі, ні в Індії не міг я знайти щастя.

Проте я завжди подорожував в пошуку того щастя, яке - я знав - має існувати. Це була не просто інтелектуальна або емоційна переконаність. Це було подібно прихованого досконалості, яке не можна описати, але в існуванні якого ви впевнені. Ви не можете запитати бутон, як він відкривається, яким чином він поширює свій запах, і в який час ранку він розкриється назустріч сонцю. Але якщо ви спостерігаєте уважно і проникливо, ви відкриєте для себе приховану красу досконалості.
 
Форум 50Theme » Раздел » История » Латентний вулкан
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Рейтинг@Mail.ru